HM-rouhintajyrsintappijyrsimet T-urille TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uudella suurtehopinnoitteella mahdollisimman pitkää käyttöikää varten. Sivupinnat ovat vapaahiotut, joten ne eivät voi tarttua työkappaleeseen. Karkea–sileäprofiililla.
Huomautus
T-urien jyrsintään DIN 650:n mukaan.
Aja täyteen upotukseen fz 50 %:lla.
Seuraajatuote nro 208034:lle.
Käyttötiedot
P
105
P
90
P
90
P
80
P
60
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | d11 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Jyrsintäprofiili | siksak-hammastuksella |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kierrekulma | 10 astetta |
| Normi | DIN 851 |
| Tyyppi | NF |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 13 mm |
| Leikkuupituus lc | 12 mm |
| T-ura DIN 650:lle | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Halkaisija ⌀ | 28 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 12 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 85 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 12 mm |
| Tyyppi | NF |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.035 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208027 |
|---|---|
| EAN | 4062406397289 |