HM-mikrourajyrsin AlTiN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erityisen sopiva urien ja ympyräjyrsinnän tekemiseen reikiin. Optimoidulla pinnoitteella yleiskäyttöön käytännössä kaikissa materiaaleissa.
Toleranssi nimellishalkaisija DC = ± 0,04 mm.
Toleranssi teräpituus LC = ± 0,02 mm.
Huomautus
Jyrsitä aina synkronisesti. Hyödynnä 180°:n sisäänajolenkkiä saavuttaaksesi täyden syöttösyvyyden. Huolehdi lineaarisesta syötöstä urasyvyyteen.
aemax = 0,1×D.
Malli
Pienin reiän halkaisija on 6 mm.
Rakenne
Erityisen sopiva ura- ja ympyräjyrsintään rei’issä. Optimoitu pinnoite yleiskäyttöön käytännössä kaikissa materiaaleissa.
Toleranssi nimellishalkaisija DC = ± 0,04 mm.
Toleranssi leikkuupituus LC = ± 0,02 mm.
Huomautus
Jyrsi aina synkronisesti. Hyödynnä 180°:n sisäänajosilmukkaa päästäksesi täyteen syöttösyvyyteen. Huolehdi lineaarisesta syötöstä urasyvyyteen.
aemax = 0,1×D.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | ±0,04 |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | Konepajanormi |
| Tyyppi | N |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 3.8 mm |
| Leikkuupituus lc | 0.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 5.8 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 0.8 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Tyyppi | N |
| Ulkonemispituus l1 | 15 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.02 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208033 |
|---|---|
| EAN | 4062406774493 |