HM-T-urajyrsimet TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Uudella suurikapasiteettisella pinnoitteella mahdollisimman pitkää käyttöikää varten. Jyrsin leikkaa kehäpinnalla ja molemmilta sivuilta. Vuorotellen vinot hampaat (siksak-hammastus).
Huomautus
Sopii DIN 650:n mukaisten T-urien jyrsintään.
Aja täydellä lastuamisella fz 50 %:lla.
Seuraava tuote nro 208032:lle.
Käyttötiedot
P
105
P
90
P
90
P
80
P
60
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | d11 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Jyrsintäprofiili | siksakhampaisella |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kierrekulma | 10 astetta |
| Normi | DIN 851 |
| Tyyppi | N |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 5 mm |
| Leikkuupituus lc | 6 mm |
| T-ura DIN 650:lle | 6 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Halkaisija ⌀ | 12.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 6 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 6 mm |
| Tyyppi | N |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.033 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208026 |
|---|---|
| EAN | 4062406397166 |