HM-kulmasädejyrsimet TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin pitkä varsi.
Kaksinkertaisesti hiottu pääosa kvadranttiprofiililla.
Toleranssi: Koko = säde r ±0,05 mm.
Käyttötiedot
Reunojen myötä- ja vastasuuntaiseen purseenpoistoon kontuurien kanssa.
Yleiskäyttöön lähes kaikissa materiaaleissa. Uudella pinnoitteella estetään tehokkaasti aineen tarttuminen särmään – myös alumiinissa ja ruostumattomassa teräksessä.
Käyttötiedot
N
75
N
125
P
70
P
70
P
45
P
40
M
35
M
30
K
45
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Päätyjyrsimet |
|---|---|
| Sädekontuurin toleranssi | ±0,05 |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×r särmäyksessä |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Säde r | 1 mm |
| Sädejyrsintä | eteenpäin ja taaksepäin |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Suuri halkaisija d2 | 10 mm |
| Pieni halkaisija d3 | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Leikkuupituus | 1 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.01 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 1 mm |
| Leikkausleveys | 0,5 mm |
| L2 +0,5 | 4 mm |
| ⌀ d1 +0,05 | 6 mm |
| L4 +0,5 | 31 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208172 |
|---|---|
| EAN | 4062406131296 |