HM-kulmasädejyrsimet TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisen pitkä varsi.
Kaksoishiottu pääosa kvadranttimuotoisella profiililla.
Toleranssi: Koko = säteelle r ±0,05 mm.
Käyttötiedot
Reunojen etupuoliseen ja takapuoliseen purseenpoistoon muotoilluilla ääriviivoilla.
Käyttötiedot
N
70
N
115
P
65
P
65
P
40
P
35
M
35
K
40
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Päätyjyrsimet |
|---|---|
| Sädekontuurin toleranssi | ±0,05 |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Työpajanormi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×r särmäyksessä |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Säde r | 0.8 mm |
| Sädejyrsintä | eteen ja taakse |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Suuri halkaisija d2 | 10 mm |
| Pieni halkaisija d3 | 8.4 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Leikkuupituus | 0.8 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.01 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 0.8 mm |
| Leikkausleveys | 0,4 mm |
| L2 +0,5 | 4 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208170 |
|---|---|
| EAN | 4045197198426 |