HM-katkaisusaha DIN 1837 A, hienohampainen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Saksalainen huipputuote, jossa tarkkuushammastus ja lautas-hiotut sivut hienolla pintatarkkuudella. Leikkausnopeutta voidaan kasvattaa kertoimella 3–4 verrattuna HSS-sahanteriin.
DIN 1837 A, hienohampainen, kulmahampainen muoto A.
Ohutseinäisille työkappaleille ja pienille leikkuusyvyyksille.
Huomautus
- Koneen ja työkappaleen kiinnityksen vakaat olosuhteet ovat tärkeä edellytys. Muuten on olemassa sahanterän murtumisvaara.
- DIN 1840:n mukaiset sallitut toleranssit pyörintäheitolle ja aksiaaliheitolle alitetaan selvästi.
- Erikoismitat pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
700
N
1200
P
200
P
140
P
140
P
90
P
40
M
110
M
100
S
90
N
400
K
125
N
600
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Normi | DIN 1837 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 10 mm |
| ⌀ | 40 mm |
| Paksuus | 0.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 80 |
| Suurin sahaussyvyys | 10.25 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 10.25 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,5 |
| Varren malli | reiällä |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 80 |
| Leikkuusyvyys ap | 0.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 179800 |
|---|---|
| EAN | 4045197246080 |