VHM-laikkajyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuslaikkajyrsin kovametallista HPC-uransorvauksen alueelle.
Uudella suurtehopinnoitteella mahdollisimman pitkää käyttöikää varten.
Sarjajyrsimet: Jyrsimet, joilla on sama halkaisija ja hammastus, voidaan yhdistää välikokoja varten ja säätää haluttuun leveyteen. Hampaat kytkeytyvät tällöin toisiinsa, koska jyrsinterissä ei ole korotettua reiän kaulusta.
2-osaiset sarjat ovat erityisen taloudellisia. Jyrsimiä siirtämällä voidaan hyödyntää molemmat viistosärmäleikkuut.
Huomautus
- Sarjajyrsimiä ei saa asentaa yhteen ilman sopivan levyistä kararenkasta, koska muuten jyrsimet voivat vaurioitua.
- Sopivat jyrsinakaran renkaat, ks. tuoteryhmä 30.
- Täysura: fz ae = 0,1×D.
Tuotteen nro 185010 seuraaja.
Käyttötiedot
N
280
N
280
N
200
P
120
P
110
P
100
P
90
P
75
M
45
N
300
K
70
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 885 A |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | ±0,1 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D |
| Lastuamissyvyys ap min | 14 mm |
| Leikkausleveys | 14 mm |
| Terien lukumäärä z | 14 |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 15 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 15 mm |
| Leikkausleveys | 14 mm |
| Varren mitat | 27 |
| Yhdistelymahdollisuudet 2 jyrsimellä, joilla on sama leveys a/b | 14 mm |
| Laipan paksuus b ±0,1 | 8.5 mm |
| Yhdistelmämahdollisuudet kahdella samalevyisellä jyrsimellä, kokonaisleveys e | 25 - 27.8 mm |
| Hammaskorkeus zh | 15 mm |
| Kaulushalkaisija d1 ±1 | 50 mm |
| Reiän halkaisija H6 d1 | 27 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.06 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 185015 |
|---|---|
| EAN | 4062406397555 |