Kulmajyrsin muoto C 45°
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Pinta erikoiskäsitelty.
Muodossa C on sekä sivu- että päätyleikkuusärmät.
Huomautus
Pienten liukukiskojen jyrsintään työkalu- ja konerakennuksessa.
Käyttötiedot
N
250
N
70
P
35
P
28
N
35
K
22
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | DIN 1833 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 8.5 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.08 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Halkaisija ⌀ | 28 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 7.5 mm |
| Muoto | C |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 194040 |
|---|---|
| EAN | 4045197109644 |