Päätytasojyrsimet tasakärjellä NF, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vapautettu profiili. Leveä vapautus voidaan usein teroittaa uudelleen ilman profiilin muuttumista.
Huomautus
fz kun ae = 0,5–1×D.
Käyttötiedot
P
30
P
28
P
25
M
20
M
18
N
45
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 27 astetta |
|---|---|
| Jyrsintäprofiili | NF |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Otsapäätyjyrsimen pidin | Sovitettuna mittoihin |
| Kosketuskulma | 90 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Lieriöjyrsin |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Normi | DIN 1880 T1 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz vierintäjyrsintään teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 16 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 32 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 182500 |
|---|---|
| EAN | 4045197096906 |