Päätytasojyrsimet W, päällystämätön
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsimiissä on sekä sivu- että päätyleikkuusärmät.
Käyttötiedot
Tyyppi W = karkea hammastus, 40° nousu.
Huomautus
fz kun ae = 0,5–1×D.
Käyttötiedot
N
200
N
150
P
30
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 40 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Otsapäätyjyrsimen pidin | Sovitteen mitoin |
| Kosketuskulma | 90 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teräjyrsin |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Normi | DIN 1880 T1 |
| Tyyppi | W |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz vierintäjyrsintään teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm |
| Kokonaiskorkeus | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 16 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 32 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 181700 |
|---|---|
| EAN | 4045197096579 |