Päätytasojyrsimet N, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsimissä on sekä sivu- että päätyleikkuusärmät.
Käyttötiedot
Tyyppi N = normaali hammastus, 30° spiraali.
Huomautus
fz ae:lle = 0,5 - 1×D.
Käyttötiedot
P
30
P
28
P
25
M
20
M
18
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 30 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaaka- ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Otsapäätyjyrsimen pidin | Sovitustoleranssilla |
| Kosketuskulma | 90 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Lieriöpääjyrsin |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Normi | DIN 1880 T1 |
| Tyyppi | N |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz vierintäjyrsintään teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 27 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 45 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 181500 |
|---|---|
| EAN | 4045197096494 |