Päätytasojyrsimet N pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Jyrsimissä on sekä sivu- että päätyterät.
Käyttötiedot
Tyyppi N = normaali hammastus, 30° nousu.
Huomautus
Koot 30×30, 35×35, 40×20, 50×25, 60×60 voidaan kiristää vain pituusuran kautta.
fz ae:lle = 0,5–1×D.
Käyttötiedot
P
30
P
28
P
25
M
20
M
18
N
45
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 30 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaaka ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Otsapäätyjyrsimen pidin | Sovitemitoilla |
| Kosketuskulma | 90 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teräsjyrsin |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Normi | DIN 841 |
| Tyyppi | N |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz vierintäjyrsintään teräksessä < 750 n/mm2 | 0,07 mm |
| Kokonaiskorkeus | 50 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 22 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 50 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 181000 |
|---|---|
| EAN | 4045197096272 |