Päätytasojyrsimet H, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsissä on sekä sivu- että päätyleikkuusärmät.
Käyttötiedot
Tyyppi H = hieno hammastus, 20° kierrekulma.
Huomautus
Koot 30×30, 35×35, 40×20, 50×25, 60×60 voidaan lukita vain pitkittäisuran kautta.
fz kun ae = 0,5–1×D.
Käyttötiedot
P
28
P
25
P
22
N
45
K
20
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 20 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Otsapäätyjyrsimen pidin | Sovitemitoilla |
| Kosketuskulma | 90 astetta |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | js16 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Lieriöjyrsin |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Normi | DIN 841 |
| Tyyppi | H |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Syöttö fz vierintäjyrsintään teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm |
| Kokonaiskorkeus | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Reikä-⌀ h7 | 16 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 40 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 181100 |
|---|---|
| EAN | 4045197096371 |