Sädepäätyjyrsimet HSS-PM
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkuugeometria rampaukseen.
Erittäin korkeisiin työstötehovaatimuksiin.
Huomautus
Puoliympyränmuotoisten urien jyrsintään tai upotuksiin säteensiirtymällä.
Sopii kopiojyrsimenä ja muottivalmistukseen.
fz kun ap 0,05×D.
Käyttötiedot
N
110
N
138
P
83
P
64
P
64
P
37
P
32
M
23
M
18
N
110
K
55
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Täyssäde- ja varsijyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS PM |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max kopiojyrsinnässä | 0.45 mm |
| Säde r | 7.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 15 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 14 mm |
| Kokonaispituus l | 73 mm |
| Leikkuupituus | 16 mm |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 16 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
| Syöttö fz kopiojyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0.052 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 194302 |
|---|---|
| EAN | 4045197110169 |