HiRunER tarkkuus-ER-holkki-istukat HSK-A 100 A = 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulk- ja sisäkartiot on hiottu, kaikki varret on kovakoneistettu sujuvampaa työstöä varten. Sis. RFID/Balluffchip-reiän, suurikapasiteettisen holkkimutterin jopa 25000 min-1.
Etu
- Erinomainen pyörintätarkkuus järjestelmässä (istukka + kiristysholkit + holkkimutterit), 3 µm heitto 2 µm:n kiristysholkilla, 6 µm heitto 5 µm:n kiristysholkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa kertoimella 2 verrattuna standardeihin ER-istukoihin).
- Tärinää vähentävä vaikutus kaksiosaisen kiristysmutterin ansiosta (Mini-rakenne yksiosainen).
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen kiristysholkeilla DIN 6499 muoto A ja B mukaan.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Erikoistarvikkeet
Jäähdytysnesteputki nro 309880.
Hylsyavain nro 309890,
ER-kiristysholkit Fahrion nro 308901 − 309432.
Haka-avain nro 628400 tai momenttiavain nro 309749 tai nro 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan akselihalkaisijan toleranssiin h10.
- Kiristysmutteri ei yhdessä tiivistealuslevyn kanssa.
- Käytä aina tarkkuus-ER-holkki-istukkaa yhdessä tarkkuuskiristysmutterin nro 309617; 309618 kanssa.
- Käytetään yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Sinun on poistettava sininen designrengas Fahrion HP-2 µm ER-kiristysholkeista.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | DIN 69893; ISO 12164-1 |
|---|---|
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Kartio | HSK-A 100 A = 100 |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkki-istukka |
| Muoto | A |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 1–16 mm |
| Jänneväli | 1–16 mm |
| Muoto | A |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 44 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| ER-kiristysholkeille | 25 |
| Irtomutteri ER-holkille nro 309617 | 25 |
| ER-istukka-avain nro 309748; nro 309749 | 25 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305532 |
|---|---|
| EAN | 4045197869968 |