ER-hylsyistukat
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kaikki varret kovakoneistettuja (hyvä tasapainotus!)
- Läpiporattu läpivienti (ilman säätöruuvia).
- Koneistetut HSK-toimintapinnat.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarrella ER-kiristyshylsyihin DIN 6499:n mukaan – muoto A ja B.
Toimitussisältö
Sis. pinnoitetut High-Speed-hylsymutterit.
Erikoistarvikkeet
ER-kiristyshylsyt nro 308881–309434, ER-istukka-avaimet nro 309680 tai 613300.
Huomautus
Ilman jäähdytysnesteputken kierrettä.
Ilman RFID-/Balluff-sirun reikää.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69882-6; DIN 69893 |
|---|---|
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Kartio | HSK-F 63 A = 100 |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkki-istukka |
| Muoto | F |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 1–16 mm |
| Jänneväli | 1–16 mm |
| Muoto | F |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| ER-kiristysholkeille | 25 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305391 |
|---|---|
| EAN | 4045197587688 |