HiRunER tarkkuus-ER-holkkistukat BT 40 A = 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulko- ja sisäkartiot ovat hiottuja, kaikki varret on kovakoneistettu sujuvampaa työstöä varten. Sis. RFID/Balluff-sirun reiän, suurtehokiristysmutterin (jopa 25 000 min-1).
Etu
- Erinomainen järjestelmän pyörintätarkkuus (istukka + kiristysholkit + kiristysmutterit), 3 µm heitto 2 µm kiristysholkilla, 6 µm heitto 5 µm kiristysholkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa kerroin 2 verrattuna standardeihin ER-istukoihin).
- Tärinää vähentävä vaikutus kaksiosaisen kiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarrella kiristysholkkeihin DIN 6499:n mukaan – muoto A ja B.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802, AB-kiintoavain nro 308820–308835, ER-avain nro 309757, 309758 (11M:lle ja 16M:lle); ER-kiristysholkit Fahrion nro 308901–309434. ER-kiristysholkit nro 308901–309432, hakka-avain 628400 tai momenttiavain 309749 tai 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan akselihalkaisijan toleranssiin h10.
- Kiristysmutteri ei yhdessä tiivistealuslevyn kanssa.
- Käytä vain yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Sininen design-rengas on poistettava Fahrion HP-2 µm ER-kiristysholkista.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | BT 40 A = 100 |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkin pidin |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 1-7 mm |
| Jänneväli | 1 - 7 mm |
| Varalla ER-kiristysmutteri | 309618 11M |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 16 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| Muoto | ADB |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302844 |
|---|---|
| EAN | 4062406243425 |