HiRunER tarkkuus-ER-holkkistukat BT 30 A = 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkokartiot ja sisäkartiot on hiottu, kaikki varret on kovakoneistettu tasaisempaa käyntiä varten. Sisältää RFID/Balluff-sirureiän, suurtehomutterit (jopa 25 000 min-1).
Etu
- Erinomainen järjestelmän pyörintätarkkuus (istukka + kiristysholkit + mutterit): 3 µm pyörintäheitto 2 µm -holkilla, 6 µm pyörintäheitto 5 µm -holkilla.
- Äärimmäiset pitovoimat (jopa kertoimella 2 verrattuna standardi ER-istukoihin).
- Tärinää vähentävä vaikutus kaksiosaisen mutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnittämiseen sylinterivarrella kiristysholkeilla DIN 6499:n mukaan − muoto A ja B.
Toimitussisältö
Sisältää tarkkuuskiinnitysmutterin.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760 – 308802, AB-avain nro 308820 – 308835, ER-avain nro 309757, 309758 (11M ja 16M); ER-kiristysholkit Fahrion nro 308901– 309434. ER-kiristysholkit nro 308901– 309432, koukkuavain 628400 tai momenttiavain 309749 tai 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan akselihalkaisijaan toleranssi h10.
- Kiinnitysmutteria ei saa käyttää yhdessä tiivistealuslevyn kanssa.
- Käytä vain yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Fahrion HP-2 µm ER-kiristysholkista on poistettava sininen designrengas.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
|---|---|
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | BT 30 A = 60 |
| Tuotetyyppi | Holkkiistukka |
| Muoto | ADB |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| ER-kiristysholkeille | 16 |
| Jänneväli | 0,5–10 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 34 mm |
| A-mitta (pituus) | 60 mm |
| Irtomutteri ER-holkille nro 309617 | 16 |
| ER-istukka-avain nro 309748; nro 309749 | 16 |
| Kiristysholkki d1 | 0,5–10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302839 |
|---|---|
| EAN | 4045197870018 |