ER-holkki-istukat muoto ADB BT 50 A = 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkoinen ja sisäinen kartio hiottu.
- Kaikki varret kovatyöstetty (rauhallinen käynti!). Tasapainotuslaatu G2,5 / 25000 r/min.
- Kiristysmutteri hienotasapainotettu (G2,5 / 25000 r/min).
- Optimaaliset kulumisominaisuudet ja vääntömomentin siirto pinnoitetun tarkkuuskiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen holkkeihin standardin DIN 6499 muoto A ja muoto B mukaan.
Toimitussisältö
Sis. ER-holkkimutteri.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835.
ER-holkit nro 308881–309434. ER-istukka-avain nro 309680–309745 tai nro 613300.
Huomautus
Sopiva holkkimutteri nro 309580 tai 309610.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
|---|---|
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | BT 50 A = 100 |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkki-istukka |
| Kiristysholkki d1 | 3–26 mm |
| Jänneväli | 3–26 mm |
| Varalla ER-kiristysmutteri | 40 |
| ER-istukka-avain | 40 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 63 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302828 |
|---|---|
| EAN | 4062406100339 |