ER-hylsyistukat, muoto ADB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkoinen ja sisäinen kartio hiottu.
Kaikki varret mustapintakäsiteltyjä.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen kiristyshylsyihin standardin DIN 6499, muoto A ja muoto B mukaisesti.
Toimitussisältö
Sis. ER-hylsymutterin.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760 − 308802, AB-istukka-avaimet nro 308820 – 308835.
ER-kiristyshylsyt nro 308881 − 309434. ER-istukka-avain nro 309680– 309745 tai nro 613300.
Huomautus
Sopiva hylsymutteri nro 309580 tai 309610.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 20000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | BT 40 A = 160 |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Holkki-istukka |
| ER-kiristysholkeille | 16 |
| Jänneväli | 0.5 - 10 mm |
| Varalla ER-kiristysmutteri | 16 |
| ER-istukka-avain | 16 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 28 mm |
| A-mitta (pituus) | 160 mm |
| Muoto | ADB |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302800 |
|---|---|
| EAN | 4250122612261 |