ER-holkkistukat, muoto AD, BT 50, lyhyt
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Ulkoinen ja sisäinen kartio hiottu.
- Kaikki varret lasikuulapuhallettu. Tasapainotusluokka G6,3 / 18000 r/min.
- Korkealaatuinen tarkkuus-kiristysmutteri.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen kiristysholkeissa standardin DIN 6499 muoto A ja muoto B mukaan.
Toimitussisältö
Sisältää ER-holkkimutterin.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835.
ER-kiristysholkit nro 308881–309434. ER-istukka-avain nro 309680–309745 tai nro 613300.
Huomautus
Sopiva holkkimutteri nro 309580 tai 309610.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
|---|---|
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | BT 50 lyhyt |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkkipidin |
| Kiristysholkki d1 | 0,5–10 mm |
| Jänneväli | 0.5 - 10 mm |
| Varalla ER-kiristysmutteri | 16 |
| ER-istukka-avain | 16 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 28 mm |
| A-mitta (pituus) | 80 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302817 |
|---|---|
| EAN | 4062406100865 |