HiRunER tarkkuus-ER-holkki-istukat SK 40 A = 70
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Ulko- ja sisäkartiot on hiottu, kaikki varret ovat kovatyöstettyjä sujuvampaa työstöä varten. Sis. RFID/Ballufchip-reikä, suurikapasiteettinen holkkimutteri jopa 25 000 min-1.
Etuna
- 3 µm heitto 2 µm holkilla, 6 µm heitto 5 µm holkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa kertoimella 2 verrattuna standardeihin ER-istukoihin).
- Tärinää vaimentava vaikutus kaksiosaisen kiristysmutterin ansiosta (koko 11M ja 16M yksiosainen).
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen holkkeihin DIN 6499 muoto A ja B mukaisesti.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600–308806, AB-avain nro 308820–308835, ER-avain nro 309757, 309758 (11M ja 16M); Fahrion ER-holkit nro 308901–309434. ER-holkit nro 308901–309432, istukka-avain nro 628400 tai momenttiavain nro 309749 tai nro 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan akselihalkaisijaan toleranssiin h10 asti.
- Kiristysmutteri ei yhdessä tiivistysaluslevyn kanssa.
- Käytä yhdessä Fahrion-holkkien kanssa.
- Fahrion HP-2 µm ER-holkeista on poistettava sininen designrengas.
Käytä aina tarkkuus-holkki-istukkaa yhdessä tarkkuusholkkimutterin nro 309617 kanssa.
Tekniset tiedot
| Kartio | SK 40 A = 70 |
|---|---|
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Muoto | ADB |
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkkipidin |
| ER-kiristysholkeille | 16 |
| Jänneväli | 0.5 - 10 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 34 mm |
| A-mitta (pituus) | 70 mm |
| Muoto | ADB |
| Irtomutteri ER-holkille nro 309617 | 16 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 300642 |
|---|---|
| EAN | 4045197771506 |