Puhdistuspallo 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toiminta
Puhdistuslaite toimii hydraulisesti koneenesteen avulla (suodatettu, maks. hiukkaskoko 30 µm) tai pneumaattisesti suodatetulla paineilmalla standardin ISO 8573-1:2010 mukaisesti.
Suuttimista tulee pallomaisen pään kohdalla voimakas ilma- tai jäähdytysvoiteluaineen suihku, joka puristuu ulos työkalupidikkeestä puhdistuslaitteen varressa olevan reiän kautta. Pää voi lisäksi pyöriä, kun kara käy, ja näin ulottua työtilan pienimpiinkin nurkkiin.
Lukitusruuvit ja kuristusinsertit muuttavat puhdistussuihkua.
Etu
- Edullinen yksikkö joustavaan automaatioon koneessa.
- Nopea automatisoitu puhdistus maksimaalista koneen käyttöastetta varten.
- Seisokkiajat minimoidaan.
- Lisää turvallisuutta koneen käyttäjälle.
- Työalue 360°.
- Kiinnitettävissä mihin tahansa sisäisellä jäähdytyksellä varustettuun työkalunpidinjärjestelmään.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Puhdistuspallo |
|---|---|
| Pituus l | 78 mm |
| Maks. jäähdytysnestepaine | 80 bar |
| Työalue | 360° |
| L1 | 35 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 100 min-1 |
| Halkaisija ⌀ | 37 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G35895220 |
|---|---|
| EAN | 4060576125374 |