ER-holkkimutteri tiivistealuslevyille
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikkiin standardeihin ER-holkkipakkoihin.
Rakenne
Kierre ja kartio hiottu yhdellä kiinnityksellä parhaan pyörintätarkkuuden saavuttamiseksi.
Kaikki mutterit pinnoitettu: pienempi kitka ja suurempi kiristysvoima sekä korkea kulumis- ja korroosionkestävyys.
Erikoisvarusteet
ER-koukkuavain nro 309680−309740.
Kiintoavaimet (koolle 16), nro 613300 koko 25.
Tiivistealuslevyt nro 309622; 309624; 309628; 309632.
Huomautus
Pakko ja holkkimutteri tasapainotetaan erikseen!Rakenne
Uritettu.
Sopii
Kaikkiin standardeihin ER-holkkipitin.
Malli
Kierre ja kartio hiottu yhdellä kiinnityksellä parhaan mahdollisen heittotarkkuuden saavuttamiseksi.
Kaikki mutterit pinnoitettu: pienempi kitka ja suurempi kiristysvoima sekä korkea kulumis- ja korroosionkestävyys.
Erikoistarvikkeet
ER-avain nro 309680–309740.
Kiintohaarukat (ryhmä 16), nro 613300 ryhmä 25.
Tiivistealuslevyt nro 309622; 309624; 309628; 309632.
Huomautus
Istukka ja holkkimutteri tasapainotetaan erikseen!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kiristysmutteri |
|---|---|
| Normi | DIN 6499 D |
| Maks. kiristysmomentti | 180 Nm |
| Kierrekoko | M40x1,5 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 50 mm |
| Kokonaispituus l | 27.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 309616 |
|---|---|
| EAN | 2050002087576 |