ER-kiristysmutteri High Speed
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikkiin standardeihin ER-holkki-istukoihin.
Malli
Kierre ja kartio hiottu yhdellä kiinnityksellä parhaan pyörintätarkkuuden varmistamiseksi.
Kaikki mutterit pinnoitettu: pienempi kitka ja suurempi puristusvoima sekä korkea kulumis- ja korroosionkestävyys.
Erikoisvarusteet
ER-avain nro 309680–309740.
Kiintoavaimet (koolle 16), nro 613300 koko 25.
Huomautus
Istukka ja holkkimutteri tasapainotetaan erikseen!Malli
Kuusikulmiolla, avainväli 17.
Sopii
Kaikkiin vakiomallisiin ER-holkkipukkeihin.
Rakenne
Kierre ja kartio hiottu yhdellä kiinnityksellä parhaan mahdollisen heittotarkkuuden saavuttamiseksi.
Kaikki mutterit pinnoitettu: pienempi kitka ja suurempi kiristysvoima sekä korkea kulumis- ja korroosionkestävyys.
Erikoistarvikkeet
ER-avain nro 309680–309740.
Kiintoavaimet (koolle 16), nro 613300 koko 25.
Huomautus
Pukki ja holkkimutteri tasapainotetaan erikseen!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kiristysmutteri |
|---|---|
| Normi | DIN 6499 D |
| Maks. kiristysmomentti | 40 Nm |
| Kierrekoko | M14x0,75 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 12 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 309595 |
|---|---|
| EAN | 4069515040624 |