HiRunER-tarkkuus-ER-holkki-istukat HSK-E 40 lyhyt
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkoinen ja sisäinen kartio hiottu, kaikki varret karkaistusti koneistettu sujuvampaa käyttöä varten. Sis. RFID-/Balluffchip-reikä, suurkapasiteettinen holkkimutteri jopa 25000 min-1.
Etu
- Erinomainen järjestelmän pyörintätarkkuus (istukka + kiristysholkit + holkkimutterit), 3 µm heitto 2 µm kiristysholkilla, 6 µm heitto 5 µm kiristysholkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa 2-kertainen verrattuna standardeihin ER-istukoihin).
- Tärinää vaimentava vaikutus kaksiosaisen kiristysmutterin ansiosta (Mini-malli yksiosainen).
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen kiristysholkeissa standardin DIN 6499 muoto A ja B mukaan.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Erikoisvarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880.
Hylsyavain nro 309890,
Fahrion ER-kiristysholkit nro 308901–309432.
Haka-avain nro 628400 tai momenttiavain nro 309749 tai nro 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan akselihalkaisijan toleranssiin h10.
- Kiristysmutteria ei käytetä yhdessä tiivistealuslevyn kanssa.
- Käytä aina tarkkuus-ER-holkki-istukkaa yhdessä tarkkuuskiristysmutterin nro 309617; 309618 kanssa.
- Käytetään yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Sinun on poistettava sininen designrengas Fahrion HP-2 µm ER-kiristysholkeista.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | DIN 69893; ISO 12164-1 |
|---|---|
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Kartio | HSK-E 40 lyhyt |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Holkki-istukka |
| Muoto | A |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 1–7 mm |
| Jänneväli | 1–7 mm |
| Muoto | A |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 16 mm |
| A-mitta (pituus) | 70 mm |
| ER-kiristysholkeille | 11 |
| Irrota ER-holkkimutteri nro 309618 | 11M |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305518 |
|---|---|
| EAN | 4062406243463 |