HiRunER tarkkuus-ER-holkki-istukat HSK-A 63, lyhyt
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulko- ja sisäkartiot ovat hiottuja, kaikki varret ovat karkaistuja helpompaa työstöä varten. Sis. RFID-/Balluff-sirun reiän, suurtehokiristysmutteri jopa 25000 min-1.
Etu
- Erinomainen pyörintätarkkuus järjestelmässä (istukka + kiristysholkit + mutterit): 3 µm heitto 2 µm kiristysholkilla, 6 µm heitto 5 µm kiristysholkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa kertoimella 2 verrattuna standardi-ER-istukoihin).
- Tärinää vaimentava vaikutus kaksiosaisen kiristysmutterin ansiosta (Mini-malli yksiosainen).
Käyttötiedot
Sylinterivarsisten työkalujen kiinnitykseen DIN 6499 muodon A ja B mukaisiin kiristysholkkeihin.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Lisävarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880.
Hylsyavain nro 309890,
Fahrion ER-kiristysholkit nro 308901 − 309432.
Koukkuavain nro 628400 tai momenttiavain nro 309749 tai nro 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan; akselin halkaisijatoleranssi h10.
- Kiristysmutteri ei yhdessä tiivistealuslevyn kanssa.
- Käytä tarkkuus-ER-holkki-istukkaa aina yhdessä tarkkuuskiristysmutterin nro 309617; 309618 kanssa.
- Käytetään yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Fahrion HP-2 µm ER-kiristysholkeista on poistettava sininen designrengas.
Tekniset tiedot
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
|---|---|
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Kartio | HSK-A 63 lyhyt |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kiinnitysholkkipakka |
| Muoto | A |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jänneväli | 3 - 26 mm |
| Muoto | A |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 62 mm |
| A-mitta (pituus) | 85 mm |
| ER-kiristysholkeille | 40 |
| Irtomutteri ER-holkille nro 309617 | 40 |
| ER-istukka-avain nro 309748; nro 309749 | 40 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305523 |
|---|---|
| EAN | 4045197771698 |