HiRunER-tarkkuus-ER-hylsyistukat HSK-A 63 A = 160
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkokartiot ja sisäkartiot ovat hiottuja, kaikki varret ovat kovakoneistettuja sujuvampaa koneistusta varten. Sis. RFID-/Balluff-sirun reiän, suurtehohylsymutterin jopa 25000 min-1.
Etu
- Erinomainen pyörintätarkkuus järjestelmässä (istukka + holkki + mutteri), 3 µm heitto 2 µm holkilla, 6 µm heitto 5 µm holkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa kertoimeen 2 verrattuna standardi-ER-istukoihin).
- Tärinää vaimentava vaikutus kaksiosaisen kiristysmutterin ansiosta (miniversiossa yksiosainen).
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarsilla kiristysholkkeihin DIN 6499 muoto A:n ja B:n mukaan.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Erikoislisävaruste
Jäähdytysnesteputki nro 309880.
Hylsyavain nro 309890,
ER-kiristysholkit Fahrion nro 308901 − 309432.
Haka-avain nro 628400 tai momenttiavain nro 309749 tai nro 628520.
Huomautus
- Kiristää vain nimellishalkaisijan akselihalkaisijan toleranssiin h10.
- Kiristysmutteri ei yhdessä tiivistysaluslevyn kanssa.
- Käytä aina tarkkuus-ER-hylsyistukkaa yhdessä tarkkuuskiristysmutterin nro 309617; 309618 kanssa.
- Käytetään yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Fahrion HP-2 µm ER-kiristysholkista on poistettava sininen designrengas.
Tekniset tiedot
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
|---|---|
| Kartio | HSK-A 63 A = 160 |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkin istukka |
| Muoto | A |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 0,5–10 mm |
| Jänneväli | 1–10 mm |
| Muoto | A |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 24 mm |
| A-mitta (pituus) | 160 mm |
| ER-kiristysholkeille | 16 |
| Irrota ER-holkkimutteri nro 309618 | 16M |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305527 |
|---|---|
| EAN | 4062406545031 |