HiRunER-tarkkuus-ER-holkkipidinistukat BT 40 A = 70
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulo- ja sisäkartiot ovat hiotut, kaikki varret on kovakoneistettu sujuvamman koneistuksen varmistamiseksi. Sis. RFID/Ballufchip-reiän, suurikapasiteettisen holkkimutterin (enintään 25 000 min-1).
Etu
- Erinomainen järjestelmän pyörintätarkkuus (istukka + kiristysholkit + holkkimutterit), 3 µm heitto 2 µm:n kiristysholkilla, 6 µm heitto 5 µm:n kiristysholkilla.
- Erittäin suuret pitovoimat (jopa kerroin 2 verrattuna standardi-ER-istukoihin).
- Tärinää vaimentava vaikutus kaksiosaisen holkkimutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnittämiseen kiristysholkeilla DIN 6499:n mukaan – muoto A ja B.
Toimitussisältö
Sis.
tarkkuuskiristysmutterin.
Erikoisvarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802, AB-avaimet nro 308820–308835, ER-avaimet nro 309757, 309758 (11M ja 16M); Fahrion ER -kiristysholkit nro 308901–309434. ER-kiristysholkit nro 308901–309432, hakka-avain 628400 tai momenttiavain 309749 tai 628520.
Huomautus
- Kiristää ainoastaan nimellishalkaisijan akselihalkaisijan toleranssiin h10.
- Kiristysmutteri ei yhdessä tiivistysaluslevyn kanssa.
- Käytä vain yhdessä Fahrion-kiristysholkkien kanssa.
- Sinun on poistettava sininen designrengas Fahrion HP-2 µm ER -kiristysholkista.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kiristyshylsyistukka |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 1-13 mm |
| Jänneväli | 1 - 13 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 38 mm |
| A-mitta (pituus) | 70 mm |
| Muoto | ADB |
| Irtomutteri ER-holkille nro 309617 | 20 |
| ER-istukka-avain nro 309748; nro 309749 | 20 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302843 |
|---|---|
| EAN | 4062406520137 |