ER-holkkikiinnittimet muoto ADB BT 40 A = 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ulkoinen ja sisäinen kartio hiottu.
- Kaikki varret kovasorvattu (rauhallinen käynti!). Tasapainotuslaatu G2,5 / 25000 r/min.
- Kiristysmutter hienotasapainotettu (G2,5 / 25000 r/min).
- Optimaaliset kulumisominaisuudet ja vääntömomentin siirto pinnoitetun tarkkuuskiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Soveltuu sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen holkkeihin standardin DIN 6499 muoto A ja muoto B mukaisesti.
Toimitussisältö
Sis. ER-holkkimutterin.
Lisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760 − 308802, AB-istukka-avaimet nro 308820 – 308835.
ER-kiristysholkit nro 308881 − 309434. ER-istukka-avain nro 309680–309745 tai nro 613300.
Huomautus
Sopiva holkkimutteri nro 309580 tai 309610.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | BT 40 A = 100 |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Pihdi-istukka |
| Kiristysholkki d1 | 1-13 mm |
| Jänneväli | 1 - 13 mm |
| Varalla ER-kiristysmutteri | 20 |
| ER-istukka-avain | 20 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 34 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| Muoto | ADB |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302765 |
|---|---|
| EAN | 4062406100230 |