Nelileukainen yhdistelmäsorvinistukka, lyhytkartiokiinnitys Lyhytkartio-kiinnitys DIN 702-3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-3.
Raaka-aine
Valurauta
Käyttö
Yhdistelmäkiinnitysmahdollisuus kahdella eri leukasäädöllä.
a) Perusleukojen keskityssäätö (kierukka levyllä);
b) Päällileukojen yksittäissäätö.
Siten voidaan kiinnittää epäsäännöllisen muotoiset työkappaleet samoin kuin tasolaikkaan. Leukojen säätöön käytettävä kierukkalevy on karkaistu, kierukan ja perusleukojen kierukoiden viisteet on hiottu molemmilta puolilta.
Lyhytkartiokiinnitin DIN 702-3, pinnapultit ja laippamutterit karanpäille DIN 55027. (DIN 55027 sekä kansainvälinen standardi ISO 702/lll vastaavat DIN 55022 -standardia (vanha standardi)). Sorvinistukka kiinnitetään ilman välilaippaa suoraan karanpäähän.
Toimituksen sisältö
Mukaan lukien:
1 sarja = 4 karkaistua perusleukaa.
1 sarja = 4 karkaistua kääntöleukaa (käytettäviksi pora- ja sorvausleukoina).
1 kiristysavain.
Kuvateksti
Yhdistelmäleukojen yksittäissäätö.
Leukojen keskiösäätö.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yhdistelmä nelileukainen istukka |
|---|---|
| Normi | DIN 702-3 |
| Istukan nelikulma-avain k | 11 mm |
| Pulttikehä f | 104.8 mm |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 112 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 143 mm |
| Aukko e | 55 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 200 mm |
| Paino | 19 kg |
| Ohjauskartio b | 82.575 mm |
| Kartion koko | 5 |
| Lukituspulttien määrä | 4 |
| Lukituspulttien koko | M10 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 315645 |
|---|---|
| EAN | 5907412202853 |