Neljileukainen sorvinistukka, terästä, lyhyt kartiomainen laippa DIN 702-3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-3.
Rakenne
- Kiinnitystaottu tasospiraalipyörä, tasapainotettu ja karkaistu.
- Spiraalin kyljet ja leukojen kierteiden kyljet on hiottu.
- Paino- ja hitausmomentiltaan pienennetty teräsrunko.
- Korkea pyörintätarkkuus.
Kiinnitystaottu, mikä antaa pitkän käyttöiän, soveltuu koneisiin, joissa on korkeat kierrosluvut.
Materiaali
Teräs
Käyttötiedot
Karanpäälle DIN 55027, lukituspulteilla ja lukitusmuttereilla. Sorvinistukka asennetaan aina suoraan karanpäähän ilman väliadapterilevyä.
Toimitussisältö
1 sarja = 4 karkaistua sisäleukaa, ulkopuolelta porrastettu.
1 sarja = 4 karkaistua ulkoleukaa, sisäpuolelta porrastettu.
1 istukka-avain ja kiinnitysruuvit tai kiinnityspultit istukan mallista riippuen.
Lisävarusteet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 314100−315300. Lastusuoja, ks. nro 312800.
Huomautus
DIN 702-3 vastaa vanhaa standardia DIN 55027.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tasokierukkaleukaistukka |
|---|---|
| Normi | DIN 702-3 |
| Etulisävarusteen värikoodi | Röhm-spiraalisorvausistukat ja leuat |
| Materiaali | teräs |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 74,5 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 107 mm |
| Aukko e | 55 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 200 mm |
| Paino | 17,2 kg |
| Kartion koko | 5 |
| Lukituspulttien määrä | 4 |
| Lukituspulttien koko | M10 |
| Enimmäiskierrosluku: | 4000 min-1 |
| Neliöavain k | 11 mm |
| Ohjauskartion halkaisija b | 82.575 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 312705 |
|---|---|
| EAN | 4019208026022 |