Sorvausrenkaat
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Rungossa on upotustaottu spiraaliratas, jota pyöritetään rungon ympäryskehällä olevalla knurlatulla renkaalla. Tämä spiraaliratas siirtää 3 käännettävää säätöleukaa portaattomasti sisään tai ulos. Ulospäin kiristettäessä säätöleukojen ruuvinkannat asetetaan sorvi-istukan yläleukojen reikiin ja istukka kiristetään.
Kun leukoja käännetään, istukka esijännitetään niin, että se asettuu samaan asentoon myös työkappaletta myöhemmin työstettäessä.
Käyttötiedot
Taloudelliseen pehmeiden yläleukojen sisä- ja ulkohalkaisijoiden tarkkuustyöstöön sorvi-istukoissa. Soveltuu myös sisähiontaan ja uudelleenhiontaan karkaistuille yläleuoille heiton korjaamiseksi.
Seliteteksti
Säätöleuat
Knurlattu rengas
Runko spiraaliratalla
Yläleuat
Kiristysruuvi
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leukojen avausrengas |
|---|---|
| Upotusalueen ⌀-asento 'j' | 145–215 mm |
| Liitosalueen ⌀ sijainti a | 290–360 mm |
| Sopii istukoihin enintään ⌀ | 315 mm |
| Halkaisija ⌀ | 290 mm |
| Sisä-⌀ | 208 mm |
| Paino | 7 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 315900 |
|---|---|
| EAN | 4019208059501 |