Kiilatangot 4-leukaiseen sorvaistukkaan ROTA-M-flex 2+2 800 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
4-leukaisella käsikiristysistukalla yhdistyvät 2-, 3- ja 4-leukaisistukoiden edut ja toiminnot, ja se on erittäin joustava käytössä sorveissa, jyrsinkoneissa sekä jyrsin-/sorvaussoluissa. Toisiaan vasten olevien leukaparien avulla, jotka on kytketty toisiinsa käyttöjärjestelmällä, työkappaleet kiinnitetään keskeisesti ja ylikytkeytyminen estetään heilurimekanismin avulla. Kompensointimekanismi mahdollistaa myös ohutseinäisten työkappaleiden keskeisen kiinnityksen. Paikallaan olevissa sovelluksissa kiinnitys on tehtävä konsoli- tai adapterilevyjen kautta.
- Pyöreiden, kuutiomaisten tai geometrisesti muotoilemattomien työkappaleiden kiinnitys.
- Tiivistetty rakenne – soveltuu siten myös valettuille ja taotuille osille.
- Visuaalinen ilmaisinpinni komponentin prosessivarman kiinnityksen varmistamiseksi.
- Voidaan käyttää myös 2-leukaisena kiristysistukkana.
Toimitussisältö
Urablokit tai kiinnitysruuvit sekä kiristysavaimet.
Huomautus
Leuat eivät sisälly toimitukseen. Saatavissa pyynnöstä.
Rakenne
- Voidaan käyttää ruuvipuristimena kiinteillä leuoilla.
- Painoa vähentävä monoliittirakenne.
Rakenne
4-leukainen käsikiristettävä istukka yhdistää 2-, 3- ja 4-leukaisen istukan edut ja toiminnot ja on erittäin joustava käytettäväksi sorveissa, jyrsinkoneissa sekä jyrsintä-/sorvaussoluissa. Vastakkain olevien leukaparien ansiosta, jotka on kytketty toisiinsa vetorengasjärjestelmällä, työkappaleet kiristetään keskeisesti ja ylimääräinen määräävyys estetään heilurimekanismin avulla. Kompensointimekanismi mahdollistaa myös ohutseinäisten työkappaleiden keskitetyn kiristyksen. Paikallaan olevissa sovelluksissa kiinnitys on tehtävä konsoli- tai adapterilevyjen kautta.
- Pyöreiden, kuutiomaisten tai geometrisesti muotoilemattomien työkappaleiden kiristys.
- Tiivistetty rakenne – soveltuu siten myös valettujen ja taottujen osien käsittelyyn.
- Visuaalinen ilmaisinpinni prosessivarman komponentin kiinnityksen varmistamiseksi.
- Voidaan käyttää myös 2-leukaisena kiristysistukkana.
Toimitussisältö
Urapalat tai kiinnitysruuvit sekä kiristysavaimet.
Huomautus
Kiristysleuat eivät sisälly toimitukseen. Saatavissa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Käyttö | manuaalinen |
|---|---|
| Leukojen lukumäärä | 4 |
| Ulkoinen ⌀ a | 800 mm |
| Paino | 395 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 800 min-1 |
| Sarja | ROTA-M flex |
| Suurin puristusvoima | 180 kN |
| Iskujen määrä per leuka | 17.8 mm |
| Kompensointiliike per leuka | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313101800 |
|---|---|
| EAN | 2050002052994 |