Kiristinkappale MANOK plus
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinteä, massiivivaluraudasta valmistettu ruuvipuristin. Suuri puristusvoima, tarkkuus ja jäykkyys. Hiotut pinnat vaakasuuntaista asennusta varten. Integroitu vaste.
Käyttötiedot
Monikäyttöinen esim. monitoimikoneisiin, mittauskoneisiin ja pylväsporakoneisiin.
Toimitussisältö
Sisältää 1 istukka-avaimen.
Huomautus
Käytä vaihtolaitetta nro 329832, koko 65.
Sopii
Kiristysholkki nro 329970a0– 329976.
Rakenne
Kiristyspäät erikoisprofiileille yksilöllisten toiveiden mukaan pyynnöstä.
Malli
Kiinteä kiristyskappale massiivivalusta. Suuri kiristysvoima, tarkkuus ja jäykkyys. Hiotut pinnat vaaka-asennusta varten. Integroitu vaste.
Käyttötiedot
Monipuolinen käytössä esim. monitoimikoneissa, mittauskoneissa ja pylväsporakoneissa.
Toimitussisältö
Sis. 1 istukka-avain.
Huomautus
Käytä vaihtolaitetta nro 329832, koko 65.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kiinnityspukki |
|---|---|
| Korkeus h | 120 mm |
| Jänneväli | 4 - 65 mm |
| Leveys b | 184 mm |
| Pulttijaon ⌀ | 126 mm |
| Toistotarkkuus | 0.01 mm |
| Kiinnitysreikien välinen etäisyys | 126 mm |
| Suurin puristusvoima | 45 kN |
| Syvyysvaste | 92 mm |
| Uran leveyden toleranssi | 20 H7 |
| Pitimen koko | SE65 |
| Paino | 23.5 kg |
| Pituus l | 184 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 329960 |
|---|---|
| EAN | 2050001926005 |