ER-kompensaatioheiluripidin VDI
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompensaatiopidin ER-holkkisovitteella.
Säädettävä radiaali- ja kulmakompensaatio. Sisäisellä jäähdytyksellä.
Käyttötiedot
Optimaalinen, kun työkappaleen ja työkalun välillä on kohdistusvirhe, esim. kalvauksessa tai kierteityksessä (ilman veto-/puristuskompensaatiota). Käyttö ensisijaisesti sorveissa, mutta sopii myös jyrsinkoneisiin.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- ER-keinupidin kalvaimien, porien tai kierretappien kiinnitykseen.
- Suorita ennen käyttöä törmäystarkastus CAD-tiedoilla. Katso http://ho7.eu/etool.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä keinupidintä jyrsintään.
Rakenne
Kompensaatiopidin ER-holkkikiinnityksellä.
Säädettävä radiaali- ja kulmakompensointi. Sisäisellä jäähdytyksellä.
Käyttötiedot
Optimaalinen kohdistusvirheissä työkappaleen ja työkalun välillä, esim. kalvauksessa tai kierteityksessä (ilman veto-/puristuskompensointia). Käyttö ensisijaisesti sorveissa, mutta soveltuu myös jyrsinkoneisiin.
Tekniset tiedot
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Holkkistukka |
| Radiaalinen kompensointi | 1.5 mm |
| Varren ⌀ d | 40 mm |
| ER-kiristysholkeille | 32 |
| Sopii ER-koolle | 32 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 83 mm |
| A-mitta (pituus) | 68 mm |
| Värikoodi VDI-varrelle | VDI 40 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319785 |
|---|---|
| EAN | 4062406263829 |