ER-kompensointiheiluri-istukka, sylinterimäinen
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompensaatiopidin ER-kiristysholkkisovitteella.
Säädettävä radiaali- ja kulmakompensointi. Sisäisellä jäähdytyksellä.
Käyttötiedot
Optimaalinen kohdistusvirheissä työkappaleen ja työkalun välillä, esim. kalvauksessa tai kierteityksessä (ilman veto-/puristuskompensointia). Käyttö ensisijaisesti sorveissa, mutta soveltuu myös jyrsinkoneisiin.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- ER-heiluripidin kalvaimien, porien tai kierretappien kiinnitykseen.
- Tee ennen käyttöä törmäystarkastus CAD-tiedoilla. Katso http://ho7.eu/etool.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä heiluripidintä jyrsintätyöstöön.
Rakenne
Kompensointi-istukka ER-kiristysholkkiadapterilla.
Säädettävä radiaali- ja kulmakompensointi. Sisäisellä jäähdytyksellä.
Käyttötiedot
Optimaalinen kohdistusvirheissä työkappaleen ja työkalun välillä, esim. avarruksessa tai kierteityksessä (ilman veto-/työntökompensointia). Käyttö ensisijaisesti sorveissa, mutta sopii myös jyrsinkoneisiin.
Tekniset tiedot
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kiristysholkki-istukka |
| Radiaalinen kompensointi | 1.5 mm |
| Varren ⌀ d | 25 mm |
| ER-kiristysholkeille | 32 |
| Sopii ER-koolle | 32 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 69 mm |
| A-mitta (pituus) | 58 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319780 |
|---|---|
| EAN | 4062406278410 |