Teränpitimen pikavaihtopää
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Käyttö
Pitimen pää, jossa on tasohiottu perustaso, on asetettava mahdollisimman tasaiselle tuelle ja kiinnitettävä. Tätä varten keskityslevyn porausta on vastaavasti laajennettava etukäteen. Suuntaaminen tapahtuu kiinnitetyllä sisäsorvausterän pitimellä ja sisäsorvauspitimellä, jotka suunnataan tasolaikkaan nähden kulmittain. Tämän jälkeen päällilaikan osoitin asetetaan nollaan ja kiinnitysruuvi kiristetään tiukasti. Tarkoissa sorvaustöissä tai raskaissa rouhinnoissa tappi kannattaa varmistaa kahdella sovitustapilla. Reiät ovat valmiina.
Toimituksen sisältö
Sisältää 1 epäkeskovivun tuotteelle 318000 ja 1 kiristysavaimen tuotteelle 318100; 318200.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
|---|---|
| Suurin liu’un leveys sb | 150 mm |
| Reiän halkaisija päässä | 32 mm |
| Suurin ulottuma u | 71 mm |
| Maks. sorvausterän korkeus h | 32 mm |
| Reiän halkaisija keskityslevyssä | 16 mm |
| Sorvin suurin syöttöteho | 5.888 kW |
| Tyyppi | B |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 75 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 318000 |
|---|---|
| EAN | 4045197315700 |