Jäähdytysnestesuutin SmartKD pallonivelellä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Terän särmän kohdennettuun jäähdytykseen ja voiteluun sekä optimaaliseen lastunpoistoon.
Ruostumattomasta teräksestä valmistettu pallo yhdistettynä joustavaan komposiittiputkeen. Putki kiinnitetään liitosmutterilla.
CNC-jäähdytysnestesuutin Smart-putkella – SmartKD:n avulla vältät asetusaikoja ja varmistat työkalun särmän optimaalisen jäähdytyksen. SmartKD sopii moniin eri saksalaisten ja kansainvälisten valmistajien VDI- ja BMT-kiinnikkeisiin. Soveltuu 6–10 barin paineille.
Etu
- Nopea ja helppo asennus.
- Ruostumattomasta teräksestä valmistettu pallo.
- Joustava vaihdettava Smart-putki.
- Tarkka, voimakas jäähdytysnestesuihku.
Käyttötiedot
Työnnä jäähdytysnestesuutin jäähdytysnesteen reikään ja suuntaa sitten putki terän särmää kohti.
Huomautus
Katso 319476 tai 319477 sopivien kierreadapterien ja jatkovarsien osalta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jäähdytysnestesuuttin |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Putkiläpiviennin halkaisija | 4 mm |
| Tyyppi | SmartKD |
| Pallon ⌀ | 15 mm |
| Toteutus | Pallonmuotoinen pää |
| Suuttimen pituus | 70 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319478 |
|---|---|
| EAN | 4260711110542 |