Tarkkuusteippisarja
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleiskäyttöiset teipit moniin käyttökohteisiin, esim.
korjaus, suojaus, sulkeminen ja pakkaus.
Tuottaa terävät maalirajat sileillä ja hieman karheilla alustoilla, UV-kestävä.
- Ohut vakiomaskointiteippi erikoispaperista (Washi), joka antaa terävät maalirajat sileillä ja hieman karheilla alustoilla.
- Hyvä tarttuvuus ja repäisylujuus.
- Käyttöaika sisätiloissa enintään 3 kuukautta ja ulkona enintään 4 viikkoa.
Suositus
Tarkista ennen liimausta, että alusta soveltuu.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Vetolujuus | 3.8 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | oranssi |
| Leveys | 30 mm |
| Pituus | 50 m |
| Huomautus | UV-kestävä; voidaan repäistä käsin; terävä väriraja; UV-kestävä; voidaan repäistä käsin; terävä väriraja; UV-kestävä; voidaan repäistä käsin; terävä väriraja |
| Lämpötilankestävä enintään | 100 °C |
| Paksuus | 0.08 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.11 N/mm |
| Liimamassa | Akryyli |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 % |
| Elastisuus | 4 % |
| Käyttö | Niputus; Kiinnitys; Peittäminen; Liimajäämien poisto; Niputus; Kiinnitys; Peittäminen; Liimajäämien poisto; Niputus; Kiinnitys; Peittäminen; Liimajäämien poisto |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 8 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083772 |
|---|---|
| EAN | 4062406242374 |