Tarkkuuskreppiteippi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa precision krepp® 4334 koostuu erittäin ohuesta ja repeämänkestävästä paperipohjasta, jossa on akryyliliima.
Tuote soveltuu monenlaisiin maalaustöihin jopa 6 kuukaudeksi sisätiloissa ja jopa 8 viikoksi ulkona, kun vaaditaan tasainen, tarkka ja teräväreunainen maalipinta ja maalin reuna. Sitä voidaan käyttää erilaisilla herkkiä pinnoilla, esim. lasilla, alumiinilla, HPVC:llä ja puulla.
Huomautus
Tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että määrättyjä varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 15 - 35 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 0.3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | kellertävä |
| Leveys | 19 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | tesakrepp® 4334 |
| Huomautus | UV-kestävä; kirjoitettava; käsin revittävä; UV-kestävä; kirjoitettava; käsin revittävä; UV-kestävä; kirjoitettava; käsin revittävä |
| Lämpötilankestävä enintään | 120 °C |
| Paksuus | 0.09 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.19 N/mm |
| Liimamassa | Akryyli |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 - 70 % |
| Elastisuus | 4 % |
| Pidikkeen materiaali | Paperi |
| Käyttö | Peittotyöt; Peittotyöt; Peittotyöt |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083648 |
|---|---|
| EAN | 4042448816160 |