Paperimaskointiteippisarja
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesakrepp® 4329 on kevyesti krepatttu paperimaskointiteippi.
Tuote on ohut ja joustava, sillä on hyvä märkähiomankestävyys sekä hyvä maalin- ja tarttuvuuskyky teipin selkäpuolella. Lisäksi se soveltuu myös yleiseen maskaukseen enintään 70 °C:n lämpötilakuormituksessa.
Huomautus
Tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että määrättyjä varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 15 - 35 °C |
| Vetolujuus | 0.33 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | kellertävä |
| Leveys | 25 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | tesakrepp® 4329 |
| Huomautus | käsin revittävä; kirjoitettava; uudelleen liuotettavissa; käsin revittävä; kirjoitettava; uudelleen liuotettavissa; käsin revittävä; kirjoitettava; uudelleen liuotettavissa |
| Lämpötilankestävä enintään | 70 °C |
| Paksuus | 0.13 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.28 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 - 70 % |
| Elastisuus | 10 % |
| Pidikkeen materiaali | Paperi |
| Käyttö | Peittotyöt; Peittotyöt; Peittotyöt |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 12 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083645 |
|---|---|
| EAN | 4005801208460 |