Hienokreppiteippisarja, luonnonväri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleiskäyttöiset teipit moniin eri käyttökohteisiin, esim.
korjaus, suojaus, sulkeminen ja pakkaaminen.
Kevyesti kreppipintainen teippi, jolla on hyvä tarttuvuus lyhytaikaisiin peittotöihin sileillä alustoilla sisätiloissa. Lämmönkestävyys jopa 60 °C.
Suositus
Tarkista ennen liimausta, että alusta on sopiva.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Vetolujuus | 3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | luonnonväri |
| Leveys | 24 mm |
| Pituus | 50 m |
| Lämpötilankestävä enintään | 60 °C |
| Paksuus | 0.14 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.32 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 % |
| Elastisuus | 10 % |
| Pidikkeen materiaali | Kreppipaperi |
| Käyttö | Nippuside; Maskaus; Liimajäämien poisto; Kiinnitys; Nippuside; Maskaus; Liimajäämien poisto; Kiinnitys; Nippuside; Maskaus; Liimajäämien poisto; Kiinnitys |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 9 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083769 |
|---|---|
| EAN | 4062406242244 |