PVC-teippi 50×33 50x33
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleiskäyttöiset teipit monille eri käyttökohteille, esim.
korjaukseen, suojaamiseen, sulkemiseen ja pakkaamiseen.
Sileiden alustojen, esim. puun, alumiinin tai lasin suojaamiseen.
Sileä PVC-suojateippi joustavasta pehmeästä PVC-kalvosta.
Käyttöaika sisä- ja ulkotiloissa enintään 3 viikkoa.
Suositus
Tarkista ennen liimaamista, että alusta on sopiva.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | valkoinen |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Vetolujuus | 1.67 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | valkoinen |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 33 m |
| Huomautus | taipuisa; taipuisa; taipuisa |
| Lämpötilankestävä enintään | 40 °C |
| Paksuus | 0.13 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.11 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 % |
| Elastisuus | 120 % |
| Pidikkeen materiaali | PVC-kalvo |
| Käyttö | Tiivistys; Kiinnitys; Niputus; Fiksaus; Peittäminen; Liimaus; Liimanpoisto; Tiivistys; Kiinnitys; Niputus; Fiksaus; Peittäminen; Liimaus; Liimanpoisto; Tiivistys; Kiinnitys; Niputus; Fiksaus; Peittäminen; Liimaus; Liimanpoisto |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08379150X33 |
|---|---|
| EAN | 4062406242398 |