Kuituteipit
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3M™ 8954 on PP-muovia, ja siinä on kestävä lasikuituvahvistus (pitkittäis- ja poikittaissuunnassa) ja erittäin hyvä veto- ja hankauslujuus.
Voidaan käyttää vaarallisten tavaroiden kuljetuspaikkauksissa!
Käyttö
Niputukseen ja varmistukseen, esimerkiksi irtolavojen ja tuotteiden kiinnittämiseen.
Ohje
3M™-tuotteiden vähimmäissäilyvyysaika pätee noudatettaessa määritettyjä varastointiohjeita.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 21 °C |
| Vetolujuus | 13.5 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | läpinäkyvä |
| Leveys | 25 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | 8954 |
| Huomautus | kestävä; repeytymisenkestävä; kosteudenkestävä; kestävä; repeytymisenkestävä; kosteudenkestävä; kestävä; repeytymisenkestävä; kosteudenkestävä |
| Lämpötilankestävä enintään | 60 °C |
| Paksuus | 0.13 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.7 N/mm |
| Liimamassa | Synteettinen kumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 % |
| Elastisuus | 10 % |
| Pidikkeen materiaali | PP-kalvo |
| Käyttö | Liimaus; Niputus; Pakkaus; Liimaus; Niputus; Pakkaus; Liimaus; Niputus; Pakkaus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083666 |
|---|---|
| EAN | 2050001712363 |