Pakkausteippi, 6-osainen sarja CLEAR Kirkas
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleispakkausteippi, joka sopii kaikkiin tavallisiin käsikatkaisijoihin, hiljainen aukirullaus.
tesapack® 4024 on käytännössä näkymätön polypropeeniteippi. UV-, ikääntymis- ja lämpötilankestävyys takaa siistin ulkonäön ja pidemmän varastointiajan.
- Voidaan rullata auki hiljaisesti
- Korkea UV-, ikääntymis- ja lämpötilankestävyys pidentää varastointiaikaa
- Sopii erinomaisesti käytettäväksi kaikkien yleisten käsikäyttöisten annostelijoiden kanssa
Huomautus
Tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että määrättyjä varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 450 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | läpinäkyvä |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 66 m |
| Valmistajan merkintä | 4024 |
| Huomautus | UV-kestävä; kirjoitettava; hiljainen rullautuminen; UV-kestävä; kirjoitettava; hiljainen rullautuminen; UV-kestävä; kirjoitettava; hiljainen rullautuminen |
| Lämpötilankestävä enintään | 120 °C |
| Paksuus | 0,05 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 25 N/mm |
| Liimamassa | Akryyli |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 140 % |
| Pidikkeen materiaali | PP-kalvo |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 6 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083673CLEAR |
|---|---|
| EAN | 4042448114211 |