Pakkausteippi, 6-osainen sarja
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Yleispakkausteippi, jota voidaan käyttää kaikissa yleisissä käsikäyttöisissä annostelijoissa, hiljainen rullautuminen.
tesapack® 4120 on yleiskäyttöinen PVC-pakkausteippi, jossa on vahva luonnonkumiliima.
- Rullautuu tasaisesti ja hiljaisesti
- Täydellinen käsiteltäväksi kaikkien tavallisten käsikäyttöisten annostelijoiden kanssa
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 4,3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | läpinäkyvä |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 66 m |
| Valmistajan merkintä | 4120 |
| Huomautus | hiljainen kelautuminen; kirjoitettava; käsin katkaistava; hiljainen kelautuminen; kirjoitettava; käsin katkaistava; hiljainen kelautuminen; kirjoitettava; käsin katkaistava |
| Lämpötilankestävä enintään | 80 °C |
| Paksuus | 0,05 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0,2 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 75 % |
| Pidikkeen materiaali | PVC-kalvo |
| Käyttö | Pakkaus; Pakkaus; Pakkaus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 6 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083672 |
|---|---|
| EAN | 4005801188083 |