Kangasteippi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa
- Tuotenumero
- 083606
- Varastotilanne
- Varastossa
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 4621 on yleiskäyttöinen kangasteippi ulkokäyttöön. Se on helppo repäistä käsin sekä pituus- että poikittaissuunnassa. Lisäksi teippiä voidaan rullata pehmeästi ilman sisäänrullautumista. Se on vesitiivis ja UV-kestävä ja voidaan poistaa jälkiä jättämättä jopa 8 viikon ajan.
Neonvärisellä kangasteipillä tesa® 4671 hoidat erilaiset tehtävät varmasti ja luotettavasti – erityisesti erilaisten elementtien merkinnässä tai tapahtumissa!
Kangasteippiä tesa® 4671 on saatavana fluoresoivissa neonväreissä, ja ammattilaiset käyttävät sitä usein erilaisten kohteiden näkyvään merkitsemiseen tai tapahtumakäytössä. Se soveltuu moniin käyttötarkoituksiin, kuten merkintään, kiinnitykseen, asennukseen ja niputukseen. tesa® 4671 on helppo repäistä käsin, siihen on helppo kirjoittaa, se ei heijasta ja se on muotoutuva. Akrylaatilla päällystetyn kankaan ja luonnonkumiliiman yhdistelmä antaa suuren kulutuskestävyyden. Kangasteippi voidaan poistaa jälkiä jättämättä ja sitä on saatavana seuraavissa väreissä: neonkeltavihreä, neonkeltainen, neonoranssi ja neonpinkki.
Huomautus
Tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että määrättyjä varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | vaaleanvihreä. |
| Varastointilämpötila | 15–25 °C |
| Vetolujuus | 540 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | vaaleanvihreä. |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | 4621 |
| Lämpötilankestävä enintään | 95 °C |
| Paksuus | 0.13 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 34 N/mm |
| Liimamassa | Akryyli |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 - 70 % |
| Elastisuus | 22 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 100 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083606 |
|---|---|
| EAN | 4042448529725 |