UV-kestävä kangasteippi 48X20 48x20
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 56497 Ultra Power Clear on kehitetty sisä- ja ulkokäyttöön. Korkean UV- ja lämpötilankestävyytensä ansiosta sitä voidaan käyttää myös äärimmäisissä sääolosuhteissa ja lämpötiloissa -10 °C – +90 °C. Läpinäkyvä korjausteippi on täydellinen ulkoaktiviteetteihin, mutta se tarjoaa tietenkin myös arvokasta tukea (tilapäisiin) korjauksiin kotona.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja säilytysohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 3.5 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | läpinäkyvä |
| Leveys | 48 mm |
| Pituus | 20 m |
| Valmistajan merkintä | 4665 |
| Lämpötilankestävä enintään | -10 – 90 °C |
| Paksuus | 0,17 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0,9 N/mm |
| Liimamassa | Synteettinen kumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 27 % |
| Pidikkeen materiaali | Polyeteenikalvo |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 30 mesh |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361848X20 |
|---|---|
| EAN | 4063565106507 |