Kangasteippi, stabiloiva
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
tesa® 53799 tarttuu erittäin hyvin karkeille alustoille. Se on helppo repäistä käsin, vettä hylkivä, säänkestävä, voimakkaasti tarttuva ja erittäin taipuisa. Siksi se soveltuu ihanteellisesti monenlaisiin korjaus- ja rakennustöihin, mutta myös pakkaamiseen, niputtamiseen, kiinniteippaukseen jne.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 7.7 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | punainen |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 25 m |
| Valmistajan merkintä | 53799 |
| Huomautus | kestävä; käsin revittävä; joustava; kestävä; käsin revittävä; joustava; kestävä; käsin revittävä; joustava |
| Lämpötilankestävä enintään | 110 °C |
| Paksuus | 0.31 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.47 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 11 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Käyttö | Liittäminen; Liimaus; Niputus; Suojaus; Pakkaus; Liittäminen; Liimaus; Niputus; Suojaus; Pakkaus; Liittäminen; Liimaus; Niputus; Suojaus; Pakkaus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 80 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083605 |
|---|---|
| EAN | 4042448141361 |